Type Here to Get Search Results !

OYUN | Assassins Creed'in Bitmeyen Tarihi


ÖNBİLGİ KİŞİSEL GÖRÜŞÜMDÜR


Ubisoft Formülü

Çok kısa bir özet ile anlatıp kafa ütülemeden bitirelim. Bu herifler bir oyun çıkarır. Eleştirileri dinler. Bir sonraki oyunda eleştirilere göre yenilik getirir. Daha çok geliştirir. Piyasa sürer. Oyunun puanları artar. Daha çok satar. Tekrarlar.

Assassin’s Creed 

12 senelik bir serüven ve tabii ki de ilk oyunla son oyun arasında farklar olacak ama giderek boku çıkmaya başladı. Oyunun genel olarak evrenini biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız kusura bakmayın çünkü bayağı sürer. Hiç fena olmayan bir hikaye. Az sayıda ilginç karakter. Gelişen(!) savaş mekanikleri. Bildiğiniz gibi bu seri zamanda ileri gidiyor. Ta ki Syndicate’ a kadar. Sanayi devriminde geçen bu oyun tarihte, yaşanmış önemli bir yeri olan ve konuyla ilişkendirilebilir son olay olacak ki o oyundan sonra bayağı geriye gittik.  Antik Mısır’da geçen Origins serideki en köklü değişimi yaşatan oyundur. Güya Assassinlerin ortaya çıkışını anlatan oyun becerememiş , savaş mekanikleri sevilen bir oyundan çalmaya çalışmış becerememiş, RPG’yi öne çıkarmaya çalışmış (çok basit ve gereksiz bir şekilde) ve tabii ki BECEREMEMİŞ.

 Assassin dediğin çaktırmadan yaklaşır hedefi sessizce öldürür ve mekanı terk eder. Bu oyunda seviye çok önemli olduğu için sessizce yaklaşıp o bıçağı adamın boynuna taksanız bile sizden üst seviye ise ölmüyor dönüp size tek atıyor. Ulan arkadaş oyununuz asıl amacını niye değiştiriyorsunuz. Sanırım ben biliyorum. Kendimce cevap veriyim.

10 küsür oyundan sonra oynayanlar yavaş yavaş sıkılmaya başladı. Şu oyunun hikayesini kapsamlı bir şekilde bitirip, yeni çıkan oyunları da aynı evrende geçiyor canı çekenler alsınlar diye piyasaya süreydiniz keşke. Çünkü bir seri için 10 oyun çok fazla ve tabii ki de sıkacak bir yerden sonra. O yüzden bir değişim gerekliydi. Ama  keşke anasını…… . Artık Assassin’s Creed’in asıl serisi bitti. Peki Assassin’s Creed bitti mİ? HAHAHAHAHAH sizce. Altın yumurtalayan tavuk kesilmez. Siz o tavuğu sömürmeye devam edin kardeşim.

Sona geldik efenim. Biraz duygusal bir yazı olduğu için mantıksız bir sürü şey bulabilirsiniz. Bu arada yiğidi öldürdük hakkını yemeyelim. Originsten sonra çıkan oyun Ubisoft formülünü başarılı bir şekilde uyguladı. Hiç fena olmayan Odyssey’ i piyasaya sürdü. Ama o oyun Assassin’s Creed mi? O tartışılır işte.YAZAR: gamer55

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Yorum yapmayı unutmayın.